Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 949 302 777
+421 949 206 000

Zásuvky vstavanej skrine

Zásuvky sú azda najpoužívanejším prvkom vnútorného vybavenia vstavanej skrine, ktoré vám umožnia jednoduchý prístup a spriehľadnenie. Slúžia predovšetkým ako odkladací priestor pre drobné veci, väčšinou spodné prádlo, ponožky, kravaty a pod.

Pri zásuvkách máte tiež možnosť výberu dna: 

  •  buď s mäkkou ( sololitovou ) doskou
  • alebo s pevnou ( laminátovou ) drevotrieskou.

 Samozrejme tu sa zamýšľame nad otázkou, na aké účely sa budú dané zásuvky využívať, aby sa spodná doska neprehýbala. Čiže ak ide v podstate o ľahšie veci ako spodné prádlo, ponožky atď., postačí samozrejme mäkká doska, ak už ide o odkladací priestor pre ťažšie predmety, ako sú napr. spisy, dokumenty a podobne, odporúča sa už pevná laminátová drevotrieska.

Pri plánovaní zásuviek má zákazník možnosť vybrať si medzi klasickým zásuvkovým výsuvom ako veľmi praktickým ložiskovým plnovýsuvom. Ložiskové plnovýsuvy vedia zabezpečiť, aby nedošlo k nechceným a náhodným vypadnutiam zásuvky zo vstavanej skrine, keďže sú vybavené bezpečnostnou zarážkou. Umožňujú vysunutie celej hĺbky zásuvky z korpusu skrinky a tým zvyšujú prehľadnosť a samozrejme uľahčujú prístup k veciam v zadnej časti zásuvky.

Ako doplnok sa odporúča kúpiť tzv. tlmený dojazd, ktorý vám viem zaručiť tichý chod a pocit vysokého komfortu. Tlmeným dojazdom sa vyhnete rôznym nárazom zásuvky, a tak zabránite poškodeniu skrine.Pri plánovaní skrine s ložiskovým plnovýsuvom treba rátať aj s navýšením ceny vstavanej skrine. Výhodou zásuviek je, že nie sú limitované výškou ani šírkou, na rozdiel od drôtených košov, ktoré majú svoje obmedzenia kvôli štandardným rozmerom.

Ďalšou súčasťou vybavenia skrine sú úchytky zásuviek pre vstavané skrine. Pri rozhodovaní sa pri druhu úchytiek do vašej vstavanej skrine máte na výber medzi

  • bežnými nábytkovými úchytkami
  • alebo zapustenými úchytkami.

Bežné nábytkové úchytky sú montované na čielko zásuvky, preto pre použitie týchto úchytiek je potrebné znížiť hĺbku zásuvky tak, aby úchytky pritom nezasahovali do priestoru potrebného pre pohyb dverí. Týmto sa však ale značne zníži úložný priestor v zásuvkách. Druhá z možností je použiť už spomínané zapustené úchytky. Tieto sa montujú vložením do nafrézovaných otvorov v čielku zásuvky. Tu už ide samozrejme o navýšenie pracovných úkonov ( nafrézovanie otvorov pre úchytky ), čo má za následok aj navýšenie ceny vstavanej skrine.

Otváranie zásuviek však nie je podmienené použitím úchytiek. Jednoduchým a obľúbených spôsobom úpravy zásuviek umožňujúcim ich otváranie je jednoduché zníženie čielka zásuvky alebo jeho časti. Tým sa vytvorí priestor, ktorý nám umožní uchopenie čielka zásuvky.