Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 949 302 777
+421 949 206 000

Sklá

štandardná hrúbka skla sú 4 mm. Sklá ktoré sa používajú pri vstavaných skriniach spája s profilom vymedzovacia tesniaca gumička . Drevo sa dá kombinovať tiež z drevotrieskou tzv. predelením dverí, horizontálnym alebo vertikálnym predeľovacím profilom. Je viac druhov skiel, ktoré môžete pre svoju vstavanú skriňu využiť.

Číre sklá - hrúbka 4 mm

Sú vhodné pre všetky spracovania a aplikácie do vašej domácnosti. Výrobný proces zaisťuje dokonale plochý a paralelný povrch. Sú samozrejme typické svojou vynikajúcou priehľadnosťou, umožňujú priestup svetla. Číre sklá sú základom pre sklá s nanášaným povlakom. Používajú sa na jednoduché zasklenie, avšak nie až tak často ako napríklad Lacobely- lakované sklá, ktoré nie sú priehľadné a sú viac používané v tejto oblasti.

Lakované sklá - lacobely- hrúbka 4 mm

Viacero farebných kombinácií – najpoužívanejšie - pri týchto sklách je typická zvýšená odolnosť proti škvrnám na lakovanej strane, hlavne proti stopám po prstoch. Lacobel je sklo pokryté jednostranne, vysoko kvalitným hladko naneseným lakom, ktorý je určený predovšetkým pre interiéry. Lakovaná vrstva je navyše chránená fóliou , ktorá drží sklo pohromade napríklad v prípade rozbitia a chráni vrstvu laku proti odlepeniu. Lacobely sú na trhu vo viacerých farebných variáciách, čiže aj tuna sa dá povedať, že je z čoho vyberať.

Matované sklá - hrúbka 4 mm

Využívané často pri rôznych interiérových aplikáciách - možno ich poznáte aj pod názvom pieskované sklá. Dekoráciu spôsobujú zrnká piesku, ktoré sa upravujú prúdom piesku na povrch skla a spôsobujú matný efekt vzorov nanesených na sklá cez šablónu. Je možné využiť tiež farebné vrstvy na skle. Ide o techniku leptania kyselinou, ktorá ponúka rovnomerné narušenie povrchu skla. Matelux - povrchová úprava zaručuje saténový vzhľad a priesvitnosť. Na rozdiel od pieskovaných skiel je matelux menej náchylný na tvorbu škvŕn a nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Toto sklo jemne filtruje svetlo, uhladzuje obrysy a vytvára siluety v mnohých interiérových i exteriérových aplikáciách.

Farebné sklá - hrúbka 4 mm

Silne im konkurujú lakované sklá - ide o sklo farbené v hmote. Farebné sklo vzniká pridaním oxidov kovov ku sklovine pri tavení. Toto sklo pohlcuje vysoké množstvo slnečnej energie a tým zabraňuje jej nadmernému vstupu do interiérov. V izolačnom skle je nutnosť kalenia z dôvodu ochrany proti tepelnému šoku. Na trhu vo viacerých otieňoch farieb.

Ornamentové sklo - hrúbka 4 mm

Využívané často na dekoratívne účely - je ploché sklo, ktoré je jednostranne vzorované. Používa sa na rozdelenie priestorov dekoratívnym spôsobom, na zníženie priehľadnosti, na tvorbu vitráží, na zasklenie okien a dverí, atď. S nežiaducim priehľadom pri zachovaní optimálnej svetelnej priepustnosti, dá sa tiež aplikovať do izolačných skiel.

Zrkadlá

Ide o ploché sklo s nanesenou vrstvou striebra a medi, chránenou dvomi vrstvami laku. Hrany zrkadiel sú rezané, opracované brúsením a leštením. Najviac používané sú jednoznačne číre zrkadlá. Štandardná hrúbka zrkadla sú 4 mm.

Bronzové či grafitové zrkadlá sa odporúčajú skôr k tmavším profilom a pri výbere tmavšej drevotriesky. Drevotrieska - ak by sme sa zamýšľali či polemizovali nad použitím dreva alebo drevotriesky vo vstavanej skrini treba uznať, že v tomto prípade ani pri drahších luxusnejších šatníkoch sa drahé materiály, ako napríklad buk, dub, a pod. nevypláca použiť.

Bohato postačia oveľa lacnejšie laminátové drevotrieskové dosky . Prečo ? Pretože skriňa býva beztak väčšinu času zatvorená a preto je nezmysel plytvať peniazmi zbytočne za drahé, aj keď kvalitné drevo. Pri drevotrieskach ušetríte peniaze , a za tie ušetrené peniaze si môžete sa svojej vstavanej skrini radšej dovoliť kvalitnejší hliníkový rám a výplň posuvných šatníkových dverí , alebo dané peniaze radšej minúť na materiál, ktorý je viditeľný aj pri zatvorených dverách (bočné alebo horné lišty ) .

Taktiež je lepšie investovať do ABS hranovacej pásky, ktorá má hrúbku 2 mm, a dodá vonkajšiemu povrchu lepší vzhľad a chráni hrany od rýchleho poškodenia. Štandardne a najčastejšie sú teda skrine, poličky a zásuvky sa vyrábané z drevo-vláknitej dosky (drevotriesky) v hrúbke 18mm, ktoré sú ohranované už spomínanou 2 mm ABS páskou.

Tým je zaručená vysoká pevnosť hrán a okrajov dosiek a nedochádza k ich odštiepeniu. Farby drevotriesky a ABS pásky môžu, ale nemusia byť rovnakých farieb a dajú sa akokoľvek kombinovať, čím môžu byť vytvorené zaujímavé farebné variácie. Drevotriesky sú n trhu vo viacerých farbách, čiže aj tuna vieme povedať, že je z čoho vyberať