Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 949 302 777
+421 949 206 000

Aby sme sa zamýšľali či polemizovali nad použitím dreva alebo drevotriesky vo vstavanej skrini treba uznať, že v tomto prípade ani pri drahších luxusnejších šatníkoch sa drahé materiály, ako napríklad buk, dub, a pod. nevypláca použiť.

Bohato postačia oveľa lacnejšie laminátové drevotrieskové dosky .Prečo ?Pretože skriňa býva beztak väčšinu času zatvorená a preto je nezmysel plytvať peniazmi zbytočne za drahé, aj keď kvalitné drevo.

Pri drevotrieskach ušetríte peniaze , a za tie ušetrené peniaze si môžete sa svojej vstavanej skrini radšej dovoliť kvalitnejší hliníkový rám a výplň posuvných šatníkových dverí , alebo dané peniaze radšej minúť na materiál, ktorý je viditeľný aj pri zatvorených dverách (bočné alebo horné lišty ) .

Taktiež je lepšie investovať do ABS hranovacej pásky, ktorá má hrúbku 2 mm, a dodá vonkajšiemu povrchu lepší vzhľad a chráni hrany od rýchleho poškodenia.

Štandardne a najčastejšie sú teda skrine, poličky a zásuvky sa vyrábané z drevo-vláknitej dosky (drevotriesky) v hrúbke 18mm, ktoré sú ohranované už spomínanou 2 mm ABS páskou. Tým je zaručená vysoká pevnosť hrán a okrajov dosiek a nedochádza k ich odštiepeniu.

Farby drevotriesky a ABS pásky môžu, ale nemusia byť rovnakých farieb a dajú sa akokoľvek kombinovať, čím môžu byť vytvorené zaujímavé farebné variácie. Drevotriesky sú na trhu vo viacerých farbách, čiže aj tu vieme povedať, že je z čoho vyberať