Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 949 302 777
+421 949 206 000

V našej ponuke

  • vstavané skrine s posuvnými dverami
  • posuvné dvere a priečky
  • vstupné šatníky

Vstavané skrine s posuvnými dverami :

Umožňujú vám dokonalé využiť váš priestor od steny ku stene, od podlahy až po strop. Vnútorné vybavenie skrine je maximálne variabilné a samozrejme sa prispôsobí individuálnym potrebám zákazníka.

Preferovaným materiálom posuvného systému a rámov dverí je jednoznačne Hliník. Tradičné výplne dverí z laminátovej drevotriesky už úspešne nahrádzajú a dosť im konkurujú farebné sklá - lakobely, prípadne matné aj pieskované. Z farieb je stále najaktuálnejšia a najpreferovanejšia biela , ktorá sa samozrejme najlepšie kombinuje o prírodné tony. Samozrejme výber farby je len a len na vás, a ak by ste stále váhali nad farbou, tak radi vám samozrejme navrhneme, či poradíme vhodné farebné kombinácie pre váš priestor či domov.

Pri úplne vstavanej skrini od steny ku stene bývajú posuvné dvere jedinou voľne viditeľnou časťou a obvykle zaberajú väčšiu plochu. Dvere vstavaných skríň sa skladajú z výplne - rámu, do ktorého sú osadené a plošného materiálu.

Ako výplň dverí pre vstavané skrine sa najčastejšie používa laminovaná drevotriesková doska, rôzne typy skiel (vzorované, farebné, pieskované), zrkadlá, plexisklá či prírodné materiály (bambus). Tieto materiály je možné kombinovať za použitia vertikálnych či horizontálnych predelov, ktoré bývajú v rovnakom prevedení ako rám dverí.

Posuvné dvere a priečky :

Posuvné dvere interiérové nachádzajú svoje využitie aj ako alternatíva ku klasickým dverám. Svoju funkčnosť plnia dokonale, čím opticky oddelia miestnosť, ušetria i osvetlia priestor. Na rozdiel od klasických dverí či skríň nepotrebujú priestor na ich otvorenie, len úzky priestor pri stene na ich odsunutie vedľa.

Aktuálnym trendom v interiérovom dizajne je otvorená dispozícia, avšak v určitých situáciach môže vzniknúť potreba rozdelenia veľkého priestoru a rozčlenenia na menšie časti. Na tento účel vieme takisto použiť posuvný systém, ktorým môžeme predeliť priestor.

Samozrejme nenachádzajú svoje výhodné uplatnenie len pri vstavaných skriniach, alebo komodách, ale aj samostatne ako alternatíva predelenia priestoru. Samozrejme, kopec vecí sa nedá dopredu naplánovať, a môže sa stať, že prídu veci, s ktorými ste nepočítali. Preto s priestorom s ktorým si neviete rady, vám rady pomôžeme, poradíme, či daný priestor je lepšie využiť vstavanou skriňou , alebo či by boli vo vašom prípade vhodnejšie len posuvné dvere, ktoré by opticky spravili váš domov krajším.

Všetko je vec vkusu. Vy si vyberáte, my Vám poradíme.

Vstupné šatníky :

Dá sa povedať, že čoraz viac a viac sa im dostáva väčšia popularita. Samozrejme, sú tu určité výhody, či už len to, že máte vo veciach okamžitý prehľad, čo kde máte, alebo jednoducho len to, že veciam patrí väčší priestor, všetko je priehľadnejšie a jednoduchšie ako predtým. V tomto prípade, sa určite nemusíte zamýšľať nad otázkou v ktorej skrini, čo a kde máte.

Veciam doprajte ich priestor- sebe svoj komfort. Pokiaľ máme pre umiestnenie šatníka k dispozícii samostatnú miestnosť, je to najlepšie riešenie. Vstup do šatníka môže byť riešený už spomínanými posuvnými dverami. Ďalšou možnosťou je, ak šatník umiestnite v časti väčšej miestnosti. Takýto šatník môže byť oddelený pevnou stavebnou priečkou alebo posuvným systémom.

Šatníkové posuvné dvere - najviac cenovo výhodné posuvné šatníkové dvere sa vyrábajú z oceľových profilov, sú vyplnené laminátovou drevotrieskovou doskou hrúbky 10 mm a sú zasadené do oceľových koľajníc. Už o čosi drahšie, no viac používanejšie a kvalitnejšie sú hliníkové profily a koľajničky, ktoré sa taktiež dajú skombinovať s laminátovou drevotrieskovou výplňou, najluxusnejší dojem vždy vyvolajú výplne zo skla, plexiskla, striekaných či dýhovaných dosiek a ďalších špeciálnych materiálov.

Umiestnenie šatníka v interiéri

Jedným z dôležitých faktorov ovplyvňujúcich konečnú cenu vstavaného šatníka je jeho samotná konštrukcia, vychádzajúca z umiestnenia v interiéri. Najlacnejším riešením je umiestnenie šatníka do výklenku v stene, čo je už bežná vec pri samotných plánoch domov v dnešnej dobe.

Vhodné je tiež umiestnenie na celú dĺžku steny, kde sú drevotrieskové boky z oboch strán šatníka suplované stenami. Ide v podstate o lacnejšie prevedenie. Drahšie šatníkové skrine bývajú aj v tomto prípade vybavené plnohodnotnými bokmi z drevotrieskovej dosky.

Vnútorné police šatníka a vodorovné priečky sa montujú pomocou plastových podperiek trojuholníkového tvaru priamo na stenu. Za vstavaný šatník rovnakých rozmerov a s rovnakým vnútorným vybavením zaplatíte viac, v prípade, ak potrebujete skriňu umiestniť do rohu miestnosti.

Najdrahšia alternatíva je tá, keď je šatníková skriňa umiestnená tak, že nemôže byť ani jeden bok z drevotrieskovej dosky nahradený murovanou stenou, vtedy ide o šatník umiestení " v priestore ", ktorý je o čosi drahší.

Štandardný vnútorný priestor interiéru je vysoký približne 260 cm a preto vstavané šatníkové skrine, ktoré sa doňho montujú na celú výšku nemajú horné dno. Samozrejme , tam kde má strop výšku neraz až 400 cm, a majiteľ nechce mať šatníkovú skriňu až po strop z rôznych dôvodov, musí byť na konštrukciu použité aj vrchné dno, kde je už samozrejme vyššia spotreba materiálu, tým pádom aj vyššia cena.

Ak by sa však v tomto prípade majiteľ rozhodol pre vstavanú skriňu až po strop, treba tam rátať s výraznejším nárastom ceny a taktiež s tým, že boky či posuvné dvere budú výškovo nadpájané, keďže štandardné drevotrieskové dosky sa vyrábajú v max. výške 270-280 cm a taktiež aj profily určené na výrobu posuvných šatníkových dverí majú svoju max. dĺžku. Významnejšie sa môžu ceny navýšiť v prípade vstavaných šatníkov v podkrovných miestnostiach a iných zložitejších, či na montáž náročnejších miestnostiach.